Terapia powięziowa z wykorzystaniem haczyków Tychy
Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia – haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest:
wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespół przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej. Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia ograniczenia ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Następnie terapeuta wykonując „haczykowanie” uwalnia ślizg między daną strukturą tkanki miękkiej.
Haczykowanie ma zastosowanie między innymi w:
- fizjoterapii,
- terapii manualnej,
- metodzie łańcuchów mięśniowych
- osteopatii.
- w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy. Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.
Umów wizytę on-line
Terapia Ekmana - haczykowanie
Terapia powięziowa z wykorzystaniem haczyków jest nazywana również terapią Ekmana czy też fibrolizą mięśniowo-powięziową. Głównym celem przeprowadzenia tej terapii jest uwalnianie, czyli fibroliza tzw. cząsteczek włóknistych, które w bezpośredni sposób ograniczają ruchomość tkanki, co związane jest z powstaniem zrostów w obrębie powięzi.
Terapię przeprowadza się przy wykorzystaniu haczyków różnych rozmiarów. Wskazaniem do haczykowania, jest na przykład zapalenie ścięgien czy neuralgia.
Haczykowanie - terapia powięzi
Haczykowanie jest znakomitym narzędziem terapeutycznym w terapii manualnej.
Pozwala na przywrócenie ślizgu i mobilności przegród międzymięśniowych, tkanek więzadłowych i ścięgnowych w przypadkach, gdy precyzyjny dostęp przy pomocy palców jest utrudniony. Wykonuje się je za pomocą haczyków o różnych rozmiarach, które pozwalają na dostosowanie się do morfologii okolicy, która ma zostać poddana terapii.
Wskazania do haczykowania:
- zapalenie ścięgien
- zapalenia okołostawowe
- neuralgia, ból kręgosłupa, rwa kulszowa
- deficyt ruchomości po zabiegach chirurgicznych, zwłókniena, blizny
- zwichnięcia z uszkodzeniem więzadła (utrata elastyczności, deformacja więzadła)
- zaburzenia w obrębie układu mięśniowego i kostnego ( mięśnie przeciążone przez wykonywanie rutynowej aktywności zawodowej, przeciążone asymetrią postawy)
- tendinopatie, entezopatie – zwapnienia, zrosty , sklejenia ścięgien lub brzuśćców mięśniowych
- szczególnym wskazaniem do stosowania tej metody jest ból pochodzenia urazowego, znakomicie sprawdza się ona przy wszelkiego rodzaju kontuzjach sportowych, na przykład przy: zapaleniu ścięgien, zapaleniu okołostawowym, neuralgii, bólu lędźwiowym, rwie kulszowej, deficytach ruchomości występujących po zabiegach chirurgicznych.
Poznaj opinie naszych pacjentów!
Przeczytaj jak pacjenci oceniają naszą pracę.
Profesjonalne podejście, fachowy zabieg i komentarz do wykonywanych czynności. Zdecydowanie polecam!
Pacjent
opinia ze znanylekarz.pl
Jestem po rekonstrukcji ACL, Pan Witek wykazał się pełnym profesjonalizmem , posiada bardzo dobry kontakt z pacjentem.Polecam.
Rafał
opinia ze znanylekarz.pl
Zgłosiłam się z bólem karku i głowy oraz brakiem wykonania jakiegokolwiek skrętu bez uczucia porażenia prądem. Już po pierwszej wizycie nastąpiła duża ulga. Polecam
Aneta S.
opinia ze znanylekarz.pl
Z pełną odpowiedzialnością polecam w 100 %. Profesjonalne podejście, pełne zaangażowanie, olbrzymia wiedza.
Aszynk
opinia ze znanylekarz.pl
Chcesz umówić wizytę?
Przy pierwszej wizycie dokładnie sprawdzimy przyczyny Twoich dolegliwości i rozpoczniemy terapię.
Jeżeli nie wiesz, czy ten rodzaj terapii jest odpowiedni, to podczas naszej rozmowy przeprowadzimy krótki wywiad, który pomoże nam wstępnie zweryfikować jakiej pomocy potrzebujesz.
Umów wizytę on-line