Dr hab. Michał Kuszewski

Magister fizjoterapii od 2001 (AWF Katowice), dr n o K-F od 2005 (AWF Katowice), dr hab. Od 2015 (AWF Katowice)

Autor około 100 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Ukończył ponad 40 kursów i szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, terapii powięziowej, a także diagnostyki fizjoterapeutycznej.

Wykładowca akademicki (Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki), Kierownik Zakładu Terapii Tkankowej. Pracował także na Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie SUM), Beskidzkiej Wyższej Szkole Turystyki, a także Wyższej Szkole Edukacji i Terapii.

Od 2006 pracuje z pacjentami z dysfunkcjami narządu ruchu, na terenie całego Śląska (Bytom, Bełk, Katowice, Ruda Śląska). W pracy z pacjentami przede wszystkim opieram się na eliminacji zaburzeń powięziowych, ale pracę na tkankach miękkich łączę z ćwiczeniami funkcjonalnymi i innymi elementami kompleksowej terapii.

Zainteresowania naukowe i kliniczne łączą się z tematyką powięzi, rolą kompleksu lędźwiowo-miedniczno-biodrowego, a także znaczeniem sztywności pasywnej mięśni w kontekście funkcjonalnym oraz zagadnieniami dotyczącymi kontroli sensomotorycznej.

Poza fizjoterapią:

  • Mąż, ojciec dwójki dzieci
  • Jachtowy sternik morski, 3 dan Yoshinkan Aikido, ratownik wodny WOPR,
  • Lubi budżetowe podróże, żeglarskie wyprawy, góry, pasjonat bieszczadzkiej przyrody…
Michał Kuszewski

Chcesz umówić wizytę?

Przy pierwszej wizycie dokładnie sprawdzimy przyczyny Twoich dolegliwości i rozpoczniemy terapię.

Jeżeli nie wiesz, czy ten rodzaj terapii jest odpowiedni, to podczas naszej rozmowy przeprowadzimy krótki wywiad, który pomoże nam wstępnie zweryfikować jakiej pomocy potrzebujesz.

Godziny pracy

Pon. – Pt.  8:00 – 20:00

Telefon

Lokalizacja

Tychy, ul. Budowlanych 151B

Scroll to Top
Przewiń do góry