Godziny pracy

Pon.-Pt. 8:00 – 20:00

Lokalizacja

Tychy, ul. Budowlanych 151B

Telefon

539-323-678

Suche igłowanie

Suche igłowanie Tychy

Suche igłowanie, inaczej dry needling, jest metodą fizjoterapeutyczną, która polega na nakłuciu punktu spustowego w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego przy wykorzystaniu jednorazowych, sterylnych igieł do akupunktury. Celem zabiegu jest leczenie bólu mięśniowo-powięziowego, a także różnych dysfunkcji, które występują w obrębie narządu ruchu. Suche Igłowanie to nie akupunktura, mimo że do przeprowadzenia zabiegu używane są te same igły. W igłoterapii dąży się do odwrażliwienia bolesnych tkanek, natomiast akupunktura polega na odblokowaniu punktów energetycznych.

To zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą igieł akupunkturowych zazwyczaj o grubości 150-300 mikrometrów i długości od 15-50mm. Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (MPPS) mogą pojawiać się w okolicach brzuśca mięśniowego, w powięziach, na przebiegu włókien mięśniowych powierzchownych i głębokich. Główną przyczyną powstania MPPS są przeciążenia układu ruchu, urazy, naciągnięcia, długotrwała praca statyczna. Duży wpływ ma także stres, napięcie emocjonalne, problemy metaboliczne, niedobór witamin i mikroelementów

Umów wizytę on-line

Igłoterapia w rehabilitacji

Igłoterapia jest powszechnie wykorzystywana w rehabilitacji. Fizjoterapeuta na początku przeprowadza badanie palpacyjne i wykrywa dzięki niemu napięte pasma włókien mięśniowych, które są wrażliwe na nacisk. Igłoterapię przeprowadza się w przypadku występowania różnych dolegliwości bólowych, z którymi zwracają się pacjenci do fizjoterapeutów. Można do nich zaliczyć: bólu pleców, przewlekłych stanów przeciążeniowych, na przykład kolana biegacza, czy też łokcia tenisisty. Igłoterapia pomaga też dolegliwościach po nadmiernym wysiłku fizycznym, naderwaniach czy urazach sportowych.

Pozbywanie się dolegliwości - igłowanie na sucho

Igłowanie na sucho stosowane jest w przypadku bólu i dysfunkcji narządu ruchu o różnorodnym pochodzeniu. Terapię tę wykonuje się między innymi w przypadku choroby ścięgien, bólu pochodzącego z tkanki bliznowatej, dużego napięcia mięśni, przeciążenia stożka rotatorów, zespołu bolesnego barku, kolana biegacza, łokcia tenisisty, golfisty, itp.

Suche igłowanie - na czym polega

Suche igłowanie polega na zlokalizowaniu punktu spustowego i precyzyjnym wbiciu igły w zlokalizowany punkt.

Zabieg z pozoru przypomina akupunkturę, ale jedynym podobieństwem są igły, których używamy do nakłuwania punktów spustowych. W tradycyjnej akupunkturze działamy w celu poprawy przepływu energii w kanałach energetycznych poprzez nakłuwanie meridianów. Natomiast w suchym igłowaniu naszym celem jest lokalizacja mięśniowo-powięziowych punktów spustowych.

Terapia jest tym skuteczniejsza im celniej zlokalizujemy punkt spustowy i precyzyjnie trafimy igłą.

Dry needling - wbijanie igieł w mięśnie

Wkłucie igły w mięśnie jest bezbolesne, chociaż sam zabieg może powodować nieprzyjemne uczucie rozpierania mięśnia. Wbicie igły w wykryty punkt spustowy powoduje naturalną reakcję drżeniową, jednak poprzez stymulację igłą stopniowo dochodzi do wyciszenia i rozluźnienia napiętego obszaru. Igły mogą również zostać wbite w przyczepy mięśniowe.

Technika leczenia dolegliwości bólowych - igłoterapia sucha

Stosowanie igłoterapii na sucho jest jedną z technik leczenia dolegliwości bólowych. Zanim jednak specjaliści podejmą decyzję o wdrożeniu tego typu leczenia, przeprowadzają pogłębiony wywiad z pacjentem.

Igłoterapia w zespołach bólowych barku

Poznaj opinie naszych pacjentów!

Przeczytaj jak pacjenci oceniają naszą pracę.

Profesjonalne podejście, fachowy zabieg i komentarz do wykonywanych czynności. Zdecydowanie polecam!

Pacjent

opinia ze znanylekarz.pl

Jestem po rekonstrukcji ACL, Pan Witek wykazał się pełnym profesjonalizmem , posiada bardzo dobry kontakt z pacjentem.Polecam.

Rafał

opinia ze znanylekarz.pl

Zgłosiłam się z bólem karku i głowy oraz brakiem wykonania jakiegokolwiek skrętu bez uczucia porażenia prądem. Już po pierwszej wizycie nastąpiła duża ulga. Polecam

Aneta S.

opinia ze znanylekarz.pl

Z pełną odpowiedzialnością polecam w 100 %. Profesjonalne podejście, pełne zaangażowanie, olbrzymia wiedza.

Aszynk

opinia ze znanylekarz.pl

Chcesz umówić wizytę?

Przy pierwszej wizycie dokładnie sprawdzimy przyczyny Twoich dolegliwości i rozpoczniemy terapię.

Jeżeli nie wiesz, czy ten rodzaj terapii jest odpowiedni, to podczas naszej rozmowy przeprowadzimy krótki wywiad, który pomoże nam wstępnie zweryfikować jakiej pomocy potrzebujesz.

Umów wizytę on-line

Godziny pracy

Pon. – Pt.  8:00 – 20:00

Telefon

Lokalizacja

Tychy, ul. Budowlanych 151B

Scroll to Top