Mgr Mateusz Stefański

Mateusz Stefański jest magistrem fizjoterapii. Ukończył dwustopniowe studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z wynikiem bardzo dobrym, trzykrotnie z rzędu uzyskując stypendium rektora dla najlepszych studentów. Mateusz jest młodym, lecz jak na swój wiek doświadczonym terapeutą. Współpracował m. in. z AZS UŚ Katowice (ekstraklasa futsalu), GKS Piast Gliwice (piłka nożna – ekstraklasa), młodzikami GKS Katowice (Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Katowicach); z naszą placówką związany jest od ponad roku. Uczestnik wielu kursów oraz konferencji z zakresu leczenia schorzeń ortopedycznych, mieszając różne techniki, kieruje się dewizą: „Każdy organizm jest inny, najważniejsze, aby dobrać odpowiednią terapię do pacjenta i jego potrzeb, nigdy na odwrót. Należy kompleksowo podejść do pacjenta, aby wyeliminować ból i dysfunkcję, ale również ich przyczynę”.

W naszej placówce Mateusz pracuje głównie z pacjentami z ostrymi oraz przewlekłymi bólami głowy, kręgosłupa, ale również stawami obwodowymi, a także pacjentami pourazowymi, pooperacyjnymi, czy pacjentami zmagającymi się z dysfunkcjami wewnętrznymi. Stosuje głównie elementy terapii manualnej, powięziowej, treningu, a także dodatkowe, jak: suche igłowanie, flossing, kinesiotaping, czy mobility.

Ukończone kursy:
2019 Fascial Manipulation wg Stecco (lvl 1) – Slovakia, Natalie Brettler
2019 Kompleksowa fizjoterapia sportowca w fazie ostrej – mgr Michał Chmiel
2019 Diagnostyka i terapia kręgosłupa szyjnego i piersiowego – mgr Witold Sodel
2018 Suche igłowanie – medyczna akupunktura – dr Miłosz Parchimowicz
2018 Kinetic Control: Kręgosłup lędźwiowy, biodro (Level 1, Level 2),
Staw krzyżowo-biodrowy, miednica (Level 3) – dr Michał Hadała, mgr Szymon Gryckiewicz
2018 Kurs „System Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej według Dr Smiska”
2018 Szkolenie „Biodro – staw życia” – dr Ryszard Biernat
2017 Kurs „Trening okluzyjny i flossing w fizjoterapii i sporcie” – mgr Wojciech Kubasik
2016 Kurs Trenera Personalnego – Rockfit
2015 Kurs Kinezjotapingu KT1 i KT2 – Kinezjotaping Polska

Wydane publikacje:

2019 „Bóle głowy jako powikłanie po laparoskopowym wycięciu wyrostka robaczkowego. Opis przypadku w ujęciu powięziowym” – Praktyczna fizjoterapia i rehabilitacja
2017 „Radialna fala uderzeniowa w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi w leczeniu entezopatii” – Rehabilitacja w praktyce

Mateusz Stefański

Chcesz umówić wizytę?

Przy pierwszej wizycie dokładnie sprawdzimy przyczyny Twoich dolegliwości i rozpoczniemy terapię.

Jeżeli nie wiesz, czy ten rodzaj terapii jest odpowiedni, to podczas naszej rozmowy przeprowadzimy krótki wywiad, który pomoże nam wstępnie zweryfikować jakiej pomocy potrzebujesz.

Godziny pracy

Pon. – Pt.  8:00 – 20:00

Telefon

Lokalizacja

Tychy, ul. Budowlanych 151B

Scroll to Top
Przewiń do góry